22 жовтня Відкритий Університет Реформ провів другий лекційний день шостого набору. Учасники ВУР прослухали одразу 5 лекцій, які стосувалися як роботи громадського сектору, так і одного з напрямків реформування країни – судової реформи.
Артем Миргородський, керівник секретаріату РПР, розповів про заснування РПР, перші кроки на шляху становлення організації, історію зростання та поточний статус, як провідної коаліції громадських організації та єдиної, що працює вже понад 3 роки.
«РПР ввійде в історію України… Революц
Михайло Жернаков, член ради РПР, член ГРД та директор Фундації DEJURE детально описав усі складові та нинішню ситуацію із судовою реформою: з чого починалася, як проходить, яких перемоги досягнуто та яких помилок допущено представниками громадянського суспільства.
«У нас нема проблем з довірою. У нас є проблема з тим, як функціонують суди…Старі судді, обранні старими суддями обирають, хто буде новими суддями.», – наголосив він.
Ірина Шиба, старший менеджер проектів Фундації DEJURE провела інтерактивне опитування-квіз
Олеся Холопік, старший менеджер проектів ЦЕДЕМ, координатор кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд!, презентувала цю кампанію громадського моніторингу за перебігом судової реформи. Пояснила, що матеріали, підготовлені активістами ЧЕСНО. Фільтруй суд! часто стають джерелом для журналістських розслідувань, а також мотивацією для суддів добре зважувати свої рішення.
Марина Ансіфорова, журналіст програми «Наші гроші» поділилася враженнями від роботи над сюжетами про судову реформу в цілому та про конкурс до Верховного Суду зокрема. Презентувавши окремі уривки із вказаних сюжетів вона здивувала цікавими фактами про суддів-фігурант