ЦЕДЕМ розпочав змагання з медіа права для юристів

Сьогодні у Одесі відбувся перший раунд Модельних судових засідань з питань свободи слова в умовах конфлікту – змагання з медіа права для студентів, організовані Центром демократії та верховенства права спільно з Лігою студентів Асоціації правників України. Студенти-юристи та студенти-журналісти виступали в ролі позивачів та відповідачів і відстоювали свою позицію перед суддями. Одеські змагання є першими з чотирьох регіональних раундів, під час яких команди університетів з різних регіонів змагатимуться та дискутуватимуть про свободу слова.

Такі змагання дають студентам новий досвід та знання і є важливими для дискусії про свободу медіа, відзначив Віталій Жугай, адміністративний директор ЦЕДЕМ.

“Ці модельні судові засідання – не лише можливість для інтелектуального змагання і цікавого спілкування. Ваші напрацювання обов`язково будуть взяті до уваги для узагальненого методологічного дослідження, яке, в свою чергу, допоможе правникам і журналістам працювати в тих умовах, які склалися в нашій країні”, – вказав він.

Аліна Правдиченко, керівник освітніх проектів ЦЕДЕМ, зазначила, що змагання викликали жвавий інтерес серед студентів.

“Насправді рада бачити тут таку велику кількість людей. Приємно, що наша тема викликає у вас жвавий інтерес. Сподіваюся, що вам буде так само цікаво упродовж усього заходу, і ви отримаєте велике задоволення. Бажаю всім вам успіху”, – вказала вона.

Переможцем першого раунду модельних судових засідань стала команда студентів Національного університету “Одеська юридична академія”. Також за підсумками дня колегія суддів визначила кращого спікера заходу – Дениса Тяпкіна. У нагороду він отримав запрошення на Міжнародну літню школу з медіа права поза конкурсом.

Другий раунд відбудеться у м. Дніпро 25 жовтня. У цьому Центральноукраїнському раунді візьмуть участь студенти вищих навчальних закладів з Дніпропетровської, Київської, Запорізької та Кіровоградської областей, а також вищих навчальних закладів АР Крим, які перемістились з окупованої території.

Захід був проведений Центром демократії та верховенства права за проектом «Захист свободи слова», що виконується за підтримки міжнародної організації «Інтерньюз» (https://internews.in.ua/).

The event was held by the Centre for Democracy and Rule of Law under the “Defending Media Freedom” project supported by Internews ( https://internews.in.ua/)

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: