Учасники ВУР 6.0 дізнались більше про онлайн-освіту та децентралізацію

Відкритий Університет Реформ продовжує навчання учасників шостого набору. Цього разу темами традиційної  лекції стали онлайн-освіта та реформа децентралізації.

Ранок ми почали з Іллею Філіповим, співзасновником та виконавчим директором Студії онлайн-освіти EdEra. Темою його лекції була освіта, зокрема онлайн-освіта, технології та їх майбутнє. Лектор пояснив що у онлайн-освіті практично немає інновацій, хоча звісно, є нові бізнес-моделі. Він одну зі справжніх цінностей сучасної освіти: “Можливість почути не просто кращих, а різних кращих!”. Говорили також про суспільне сприйняття онлайн-освіти та безкоштовної освіти: “Безкоштовно та в Інтернеті не повинно дорівнювати “погано”, а також –  про досвід співпраці EdEra із Міністерством освіти: “Так важкувато, не без нюансів, але Міністерство відкрите до співпраці: ми заповнили заявку зі своїми пропозиціями, а вже згодом їх обговорювали та почали реалізовувати – це круто!”
Далі до Іллі приєналися його колеги із EdEra – Артем Ільчук. співзасновник та менеджер освітніх продуктів, та Діана Даюб, проектна менеджерка,  і ми влаштували панельну дискусію. Спілкувалися із вурівцями про роботу в команді: мотивацію, командотворення, комунікації та управління проектами.

Наступною гостею була Анастасія Нуржинська, спеціаліст з комунікацій у Програмі ЄС та Східного партнерства “Культура і креативність”. Вона поділилась досвідом у сфері комунікацій, розробки та використання онлайн-курсів у різних проектах:

«Онлайн-курси можуть бути для емоцій (розваг) чи для користі (ті, що допомагають вам стати кращими).  Вигодами, які отримуєте є розвиток індустрії онлайн-освіти, розповсюдження та доступність знання для регіонів, структурування знання та додаткова перевірка засвоюваності (плюс, це економічно вигідно)», – відзначила вона.

Експерт також розповіла про особливості, на які варто звернути увагу при створенні курсу, та типи мотивації учасників.
Завершився навчальний день лекцією Івана Лукері, менеджера групи РПР з децентралізації, координатора Центрального офісу реформ при Мінрегіонбуді. Він розповідав про децентралізацію та ряд суміжних питань. Роз’яснював як здійснюється влада на зальнодержавному та місцевому рівнях, як розподіляються бюджети, як працює і повинно працювати місцеве самоврядування; чому важливо реорганізувати простір для людей. Серед іншого, Іван Лукеря зобразив теоретичну та реальну систему управління державою та поділився даними щодо кількості населених пунктів.

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: