Відкритий Університет Реформ провів перші лекції сьомого набору

Відкритий Університет Реформ провів перші лекції сьомого набору. Як не загубити ідею на шляху до дії та що таке дизайн-мислення – про це говорили у першу лекційну суботу.

Ірина Соловей, президент Garage Gang, розповіла, що на шляху до реалізації своєї ідеї варто відповісти на такі запитання: «Від чого це залежить?», «Від кого це залежить?», «Що від цього залежить?», «Хто від цього залежить?».
Соціальна інновація – це завжди про зміну відносин між людьми. Комплексність світу полягає в потребі shared knowledge, постійному поєднанні органічного та технічного підходів, а також обов’язково потребує культури взаємодії. Важливо розуміти, ми в будь-якому разі знаходимось під певним впливом. Наша свобода полягає в тому, під чий вплив потрапляти.

Як співзасновниця проекту, Ірина також розповіла про краудфандингову платформу «Спільнокошт». Вона наголосила, що не менш важливим за фінансову інвестицію є соціальний капітал – фідбек від тих користувачів, які переглянули той чи інший проект на платформі.

Креативна партнерка Garage Gang Саша Сметаненко розповіла про дизайн-мислення як навик для вирішення певної проблеми. Дизайн-мислення або людиноорієнтоване мисленням – метод, застосовуючи який можна вирішити будь-яку проблему, враховуючи при цьому побажаннях людей. Цей метод включає 5 етапів: емпатія, визначення проблеми, генерація ідей, прототипування та тестування. При цьому, вони не обов’язково є лінійними. Висунувши неправильну гіпотезу на самому початку, дизайн-мислення, завжди можна повернутись до неї в будь-який момент.
Саша наголосила, що застосування методу дизайн-мислення потребує команди, яка однозначно має бути мультидисциплінарною, щоб дивитись на проблему з різних перспектив. Також зауважила, щойно більше занурюєшся у дизайн-мислення, то починаєш використовувати принципи дизайн-мислення повсякденно, навіть в звичайних життєвих ситуаціях.

Відкритий Університет Реформ – спільний освітній проект Реанімаційного Пакету Реформ та Центру демократії та верховенства права

Ми надаємо безоплатні консультації із юридичних питань у сфері інформаційного та медійного права. Будемо раді поділитися з вами своїм досвідом.

Листи з інших питань не розглядаються.

Докладніше про консультації

 

Для того, щоб отримати інформацію, яка вас цікавить, зверніться до нас за допомогою гарячої лінії: