ІА «Українські новини» – Державне управління справами (фінансування будинки відпочинку «Конча-Заспа» та «Пуща-Водиця»)

July 29, 2016

Справу за позовом Інформаційного агентства «Українські новини» було підтримано Фондом захисту права на доступ до інформації у зв’язку з ненаданням частини запитуваної інформації, що стосується фінансування та витрат на будинки відпочинку «Конча-Заспа» та «Пуща-Водиця».

Ще у 2015 році Інформаційне агентство «Українські Новини»  направило запит про надання публічної інформації про осіб, які проживають в будинку відпочинку «Конча-Заспа» та комплексу відпочинку «Пуща-Водиця», розмір витрат на утримання та обсяг фінансування цих будинків, а також про тарифи та пільги для їх мешканців.

У відповідь запитувачу було надано інформацію тільки на деякі питання запиту, хоча всі вони стосувались розпорядження бюджетними коштами: фінансування та витрат на будинки, що відносяться до сфери управління Державного управління справами. В наданні решти інформації було відмовлено з обґрунтуванням необхідності захисту персональних даних мешканців елітних будинків. 

Справа розглядалась в Окружному адміністративному суді м. Києва, який виніс визнав дії розпорядника інформації неправомірними та зобов’язав надати усю інформацію, яку не було надано на запит.

Текст рішення суду першої інстанції: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/59448965

Це рішення суду розпорядник намагався оскаржити у апеляції. Проте суд апеляційної інстанції не погодився з доводами відповідача та залишив рішення без змін.

Позовна заява

Рішення суду першої інстанції: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/59448965

Рішення суду апеляційної інстанції: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/61947092