Сергій Іллюхін – Броварська міська рада

September 24, 2013

Ця справа була ініційована у зв’язку з тим, що Броварська міська рада відмовилася надати громадському активісту Сергію Іллюхіну технічну документацію по інвентаризації парку «Перемога», зокрема план встановлених меж землекористування. Броварська міськрада аргументувала відмову тим, що запитувані відомості становлять службову інформацію. У той же час, план меж землекористування парку «Перемога» не відноситься до службової інформації відповідно до її законодавчого визначення і не підпадає під жодну категорію «Переліку відомостей, що становлять службову інформацію» Броварської міської ради». Окрім того, запитані документи стосуються володіння та розпорядження комунальним майном, і доступ до них не може бути обмежений відповідно до ч. 5 ст. 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Розглянувши документи, подані сторонами спору, та заслухавши пояснення представників сторін, Броварський міськрайонний суд Київської області постановив у задоволенні позову відмовити. Рішення суду було винесене 13 квітня 2013 року. Суд підтримав позицію відповідача, погодившись, що запитувані відомості становлять службову інформацію.

Рішення суду першої інстанції було оскаржене до Київського апеляційного адміністративного суду.

12 вересня 2013 року Київський апеляційний адміністративний суд у судовому засіданні розглянув апеляційну скаргу у справі за позовом Іллюхіна Сергія Миколайовича до Броварської міської ради і виніс ухвалу, якою залишив апеляційну скаргу позивача без задоволення, а постанову Броварського міськрайонного суду Київської області від 13 квітня 2013 року – без змін. В судовому засіданні, в якому брав участь представник позивача, було проголошено лише вступну та резолютивну частини рішення. Повний текст рішення мав бути виготовлений та наданий для ознайомлення згодом, про що представника позивача мали повідомити. Однак, 20 вересня 2013 року представнику позивача відмовили в отриманні повного тексту рішення, повідомивши, що відповідна копія була надіслана на вказану в апеляційній скарзі адресу. До цього часу ні позивач, ні його представники відповідного рішення не отримали.

Незважаючи на це, ухвала апеляційного суду була оскаржена до Вищого адміністративного суду України.

Ця судова справа підтримується Фондом захисту права на доступ до інформації, заснованим Інститутом Медіа Права.

Позовна заява

Рішення суду першої інстанції

Апеляційна скарга

Касаційна скарга