Одним із основних завдань у цьому напрямку є роз’яснення актуальних правових питань у медійній сфері. Розвиваючи незалежні медіа, ми розвиваємо суспільство поінформованих громадян як запоруку демократичної держави.
До 2016 року ЦЕДЕМ мав назву Інститут Медіа Права як організація, що мала спеціалізацію на медійній сфері. Розширивши свої горизонти діяльності, ми продовжуємо нарощувати експертизу у галузі медійного права та віримо, що демократична держава не може існувати без якісних та незалежних медіа, які у свою чергу забезпечують отримання громадянами якісної та неупередженої інформації. Саме так ми намагаємось вплинути на медійне середовище користувачів як онлайн, так і офлайн, підтримуючи їхнє право на свободу вираження та захищаючи право на приватність останніх.
Робота у цьому напрямі поділяється на кілька ключових сфер:
- Медійне право, що передбачає розвиток та удосконалення законодавства, якісну його імплементацію та правові консультації журналістам;
- Підтримку суспільного мовлення, створення якого було одним із перших напрямів діяльності нашої організації з моменту заснування;
- Участь в імплементації ключових медійних реформ, серед яких прозорість фінансування медіа, оновлення аудіовізуального законодавства, реформа роздержавлення преси, до розробки та просування яких були долучені експерти ЦЕДЕМ;
- Надання правових консультацій, включаючи підтримку у темі захисту авторського права;
- Навчання юристів з медійного права на Міжнародній літній школі медійного права, яку ми проводимо щороку, починаючи з 2005-го.
- Підтримку та членство в Незалежній медійні раді, ініціатором та співзасновником якої є ЦЕДЕМ;
- Навчальні програми для журналістів, викладачів та студентів.
- Свобода слова онлайн, зокрема взаємодія зі соціальними мережами з метою поширення обізнаності щодо специфіки українського сегменту та захисту свободи вираження.
Ми віримо, що кожна позитивна зміна у медійному середовищі має прямий зв’язок зі змінами у суспільстві. Врегульоване правове поле встановлює зрозумілі правила, освічені та свідомі журналісти надають громадянам якісну та збалансовану інформацію, а поінформовані громадяни у свою чергу усвідомлено обирають представників влади та використовують медіа як майданчик для комунікації та озвучення потреб, проблем, ідей та рішень.