Відкритий Університет Реформ (ВУР) – це освітній проєкт для молоді, яка прагне дізнатися більше про реформи та долучитися до їх втілення.
ВУР – це 3 місяці лекцій, що охоплюють більшість реформ, які впроваджуються на час навчання, і практичні знання, що стосуються актуальних змін. Перший набір до Відкритого Університету Реформ відбувся в 2015 році. З того часу набори ВУР відбуваються двічі на рік. Станом на кінець 2022 року було проведено 16 наборів.
ВУР – це також стажування в громадських організаціях та реалізація учасниками власних проектів про реформи. Спікерами ВУР стають провідні фахівці, що мають значний досвід у впровадженні змін – члени громадських організацій, народні депутати, міністри, представники органів державної влади. Частина занять присвячена формуванню навичок, важливих для майбутніх реформаторів – стратегування, критичного мислення, лідерства, адвокації, публічних виступів.
Під час стажувань у громадських організаціях учасники ВУР мають змогу на практиці долучитися до реалізації певної реформи, опанувати нові знання і навички та дізнатися більше про роботу в громадському секторі. За роки роботи над проєктом ми побачили, що ВУР стає стартовим майданчиком, після якого учасники продовжують втілювати зміни у громадських організаціях та державному секторі.
Після початку пандемії COVID-19 проєкт став ще масштабнішим, адже онлайн-формат зустрічей дозволив залучити активну молодь з усієї України. Тому з 2020 року ВУР має всеукраїнський формат.
Робота над проєктами, що стосуються реформ, дозволяє знаходити креативні підходи до вирішення актуальних проблем. Починаючи з шостого набору ВУР, учасники успішно реалізували близько 41 проєкту.
Кожному набору ВУР передує великий конкурс, що доводить: тема реформ в Україні актуальна для молоді. Випускниками ВУР стали понад 580 учасників. Багато з них сьогодні працюють в громадському секторі, органах державної влади, міжнародних проєктах та організаціях.
Наразі набори до ВУР тимчасово припинено.
ВУР реалізовується Центром демократії та верховенства права. Цей проєкт став можливим завдяки фінансовій підтримці Швеції.